הגינה

"משק הלברכט-גינת אוכל" הוא משק משפחתי במרכז הארץ המתפרס על-פני 9 דונם. במשק תוכלו למצוא עצי הדר, פירות, ירקות ועשבי תיבול עונתיים ומיוחדים לאורך כל השנה, אשר גדלו באופן טבעי, מקיים ונטול חומרים מזיקים. מטרתנו היא ללמד ילדים ומבוגרים כאחד, מניין מגיע המזון שאנחנו אוכלים וכיצד ניתן, באמצעים פשוטים ויעלים, להקים גינת ירק בבית ולבשל מטעמים מזינים וטעימים.

אנחנו מאמינים שבשביל להבין באמת באוכל טעים ובבישול טבעי ובריא, צריך להבין גם את התהליך שהאוכל עובר מרגע השתילה באדמה כזרע ועד הקטיף כירק בשל. בשביל לדעת לבטא את הטעמים, הניחוחות והצבעים שאנחנו כל-כך אוהבים, בעת הבישול, צריך לטפח את האדמה שהעניקה לנו את כל אלה. מתוך האמונה הזאת נולד הרעיון ל-"גינת אוכל" – מרכז חקלאי להדרכת גינון ביתי, לגידול ומכירת תוצרת חקלאית אורגנית ולא מרוססת, וללימודי בישול ואפייה היישר מהגינה לצלחת.

משק הלברכט ממוקם במושב ביתן-אהרון ותוכלו למצוא בו גינת ירק ובוסתן פרי,  לול תרנגולות חופש, כוורות דבורים,דיר עזים וכבשים, מרחב מאובזר ומתקדם לסדנאות בישול, מרחב לפעילויות OUT DOOR, עגלת קפה ומזנון, משתלה לשתילי ירקות ותבלינים ומרחב מקסים לפיקניקים ולהתרגעות בטבע.

מדי יום מתקיימות במשק הדרכות גינון ביתי בהן נחלוק אתכם סודות וטיפים לגידול גינת ירק, אם בערוגות או בעציצים על אדן החלון, ובמגוון נושאי גינון. בנוסף מתקיימות במשק שלל סדנאות בישול ואפייה למבוגרים ולילדים,  ימי כיף וגיבוש למשפחות וחברות, ימי הולדת ובשבתות ובחגים מתקיים הפנינג פעילויות לכל המשפחה. כל פעילות במשק מתחילה בסיור מודרך בגינה ומתקיימת במרכזה, במטרה שהמשתתפים בה יוכלו לשאוף את האוויר והניחוחות של הפרדסים ולהכיר וללמוד בישול טבעי ובריא היישר מן האדמה, באווירה פסטורלית ומרגיעה.

בחנות הגינה תוכלו לרכוש כלי גינון איכותיים וזרעים ושתילים של ירקות מיוחדים ומעניינים לגדל בביתכם. בנוסף תוכלו לרכוש או לקטוף עצמאית את הירקות, הפירות והתבלינים המעולים שלנו או לבחור ממבחר מוצרים איכותיים וטריים תוצרת האדמה המקומית – דבש, שמן זית, קונפיטורות ביתיות, חליטות, ביצי משק טריות, קמחים מגוונים ועוד.